AMERICAN SPIRIT 2022 Liepos 29 - 30d.

Kalba - Language


American Spirit 2013. Ačiū!

Sveiki, American Spirit dalyviai, draugai,

Laikas apibendrinti American Spirit 2013

Šie metai didelių pokyčių metai. Metų pradžioje išvykau ilgesniam laikui į Daniją, čia šiuo metu ir gyvenu. Šis gyvenimo posūkis lėmė vieną iš didesnių mano gyvenimo iššūkių – suorganizuoti American Spirit 2013 nuotoliniu būdu. Laimei Lietuvoje liko būrys tikrų amerikietiškų automobilių entuziastų, kurie ir palengvino šią užduotį. Renginio organizavimo klausimai sprendėsi gan sklandžiai ir štai rugpjūčio 5 dieną ekipažas iš keturių amerikonų-maniakų, prikrovę pilną mašiną gėrybių renginiui, pajudėjo iš Danijos į Lietuvą. 1700km buvo įveikti beveik be sustojimų. Atvykom antradienį ir kibome į darbus. Dar liko keli oficialūs reikalai, kurie nesisprendė be gyvo buvimo Lietuvoje ir visas kalnas smulkmenų, tad likusios keturias dienas apsiėjome beveik be miego, bet renginio dieną buvome visiškai pasiruošę.

Penktadienis. Orų prognozės nedžiugino, saulėta, bet rytoj lietus. Naujoje renginio aikštelėje renkasi pirmieji dalyviai. Visiems imponuoja aikštelės aplinka, aplink medžiai, įsikuriam jaukioj vietoj. Kai kuriems kyla nuostaba, jog renginys nemokamas, kai kuriems tai kelia nerimą. Laikas mūsų pirmam kruizui – kolona iš bemaž 20 automobilių ir tiek pat Harley Davidson motociklų išjuda į Palangos gatves. Pradžia padaryta – American Spirit 2013 atidarytas.

Šeštadienis. Orų prognozės tvirtinasi, dangus niūrus, lyja. Laimė tai tik lietutis, ne audra. Orai sąlygoja kai kurių iš anksto užsiregistravusių dalyvių neatvykimą, jų vietą užima atvykę be registracijos. Pastarųjų šiais metais kaip niekada daug. Dalyviai laisva tvarka rikiuojasi atžymėtose aikštelės vietose. Vidurdienį prieš skelbiant oficialų renginio atidarymą, išvykstame į kruizą. Aikštelė ištuštėja, darosi liūdna, tačiau mes žinome - neužilgo visi grįš. Vėl beveik visiškai užsipildo renginio aikštelė ir American Spirit 2013 startuoja jau oficialiai. Nuo šio momento šalia scenos vyksta dalyvių įvertinimai. Nurodytu laiku čia susirenka atitinkamų kategorijų automobiliai, juos vertina renginio komisija. Lygiagrečiai veikia burnout zona. Dalyviai neleidžia laiko veltui, kas bendrauja su seniai matytais bendraminčiais, kas jau pasikepę dešrelių ir įsitaisę šalia automobilių narplioja aktualias automobilizmo temas, kas išvyksta pasivėžinti Palangos gatvėmis bei aplankyti kavines ir barus. Rodos, lietutis nėra priežastis išsilakstyti ir niurzgėti dėl blogo oro. Taip ir yra, dalyviai beveik pilnam sąstate sulaukia Didžiojo parado. Į didįjį paradą mus išlydi jauna vilniečių roko grupė „Alive way“. 19:00 beveik pusantro šimto automobilių ir motociklų, lydimi policijos ekipažų, išjuda į Palangą. Kaip ir visuomet chromu blizganti kolona juda pagrindine Palangos turistine arterija, Basanavičiaus gatve. Nepaisant niūraus oro, triukšmingų žiūrovų pilnos Palangos gatvės. Su kiekvienais metais daugėja specialiai susirinkusių išvysti nuostabų reginį – didžiulę legendinių automobilių ir motociklu koloną. Su kiekvienais metais žiūrovai laisvėja ir vis triukšmingiau išreiškia palaikymą dalyviams.

Praėjus beveik valandai, kolona grįžta į festivalio aikštę, čia juos pasitinka „VD Rockabilly group“. Mums dar lieka vakaro kulminacija – apdovanojimai. Ir štai kai jau prizai išdalinti galima ir atsipūsti. Oficialusis American Spirit 2013 baigtas. Išaušus sekmadieniui teritorijoje dar yra užsilikusių dalyvių ir mūsų grupelė. Organizuojame improvizuotus pietus, tvarkome aikštelę, gaunasi savotiškas afterparty. Pirmadienį laukia kelionė atgal į Daniją. Šį kartą kelionė buvo nelengva, atsiliepė intensyvaus darbo savaitė. Tačiau tikslas pasiektas ir mes išvykstame ramia širdim.

Esu dėkingas žmonėms savo noru įsijungusiems į American Spirit 2013 įgyvendinimą:

Tomui (“Transtila“) už sceną

Harley Davidson atstovui Lietuvoje už garsą ir „VD rokabili trio“. HOG Vilnius chapter ir HD Baltija už įsijungimą į Americn Spirit dalyvių gretas.

Dmitrijui („Klaipėdos vertimai“) už nuolatinius operatyvius vertimus į anglų ir rusų kalbas.

Audriui už įvažiavimo paruošimą ir lowrider show.

Simui už aikštelės nušienavimą, o Maksimui už aikštelės galutinį trimingavimą.

Donatui už puslapio administravimą ir naujosios versijos sukūrimą.

Aidui už galingą generatorių.

Pauliui už darbą su visuomene, penktadienio budėjimą ir kruizo palydą.

Virgiui už pirmųjų dalyvių priėmimą ir eismo reguliavimą.

Tomui už dalyvių priėmimą šeštadienį.

Adomui, kuris visada atsiranda ten, kur jis labiausiai reikalingas.

Komisijai Adomui, Darius, Donatui ir Sergejui (Kaliningradas), atlikusiems sudėtingą, bet įdomų vertintojų darbą.

Trim jauniems, šauniems savanoriams palangiškiams Justui, Jokubui ir Karoliui atlikusiems aikštelės paruošimą ir sutvarkymą, prižiūrėjusiems įvažiavimą ir tvarką ir dar daug kitokių darbų.

Ingai ir Gediminui už laiku suteiktą stiprų moralinį, ir ne tik, palaikymą.

Edvinui už tai, kad pasitikinėjo atvykstančius svečius, už kantrybę saugant įvažiavimą į aikštelę, pagalbą visur, kur tik reikėjo ir naktinius šokius.

Rasai laiku atskubėjusiai į pagalbą su renginio suvenyrais.

Kristijonui už elementų medžioklę.

Redai ir Vaidui už pasirūpinimą badaujančia komanda.

Broliams Aidui ir Haroldui, nuolat palaikantiems renginį materialiai ir moraliai.

Airsoft klubams Unity (Šiauliai), PMC Klaipėda, B-coy marines (Klaipėda) už pažintį su Amerikos kariuomenė.

Esam dėkingi žmonėms palaikiusiems renginį materialiai. Be jų renginys būtų kitoks. Ačiū V8 klubui, Vladui Liniauskui (Lituanica UK LTD), Harry Krillo (Estija), Aurelijui Simėnui, Jonui Šamonskiui, Jurijui Pagosianui, Audriui Jonušui, Rolandui Kimantui. Didelis ačiū metu pradžioje skirusiems savo 2% nuo sumokėto GPM.

Esam dėkingi radijo stočiai Kelyje ir Autopliusui už informacinį palaikymą.

Esam dėkingi Route 77 ir asmeniškai Vladui už visokeriopą pagalbą įgyvendinat American Spirit 2013.

Ačiū bičiuliams Lietuvoje ir užsienyje aktyviai kvietusiems draugus dalyvauti American Spirit 2013.

Didžiulis ačiū mane nuolat lydėjusiai ir įdėjusiai be galo daug pastangų - mano šeimai - žmonai Odetai, dukrai Renatai ir mūsų bičiuliui Manvydui. Be šio trejetuko American Spirit 2013 būtų neįmanomas!

American Spirit 2013 įvyko, aš jau dirbu su 2014 metų projektu. American Spirit 2014 įvyks tradiciškai per antrąjį rugpjūčio savaitgalį – rugpjūčio 8/9d.

2014 aš sieksiu:

Išlaikyti šių metų renginio aikštelę;

išlaikyti demokratišką renginio modelį – nemokamas dalyviams ir žiūrovams;

vystyti laisvo kruizingo idėją;

atgaivinti American Spirit Rally;

įrengti didžiulę palapinę, kurijoje galima būtų švęsti penktadienio ir šeštadienio vakarais;

įrengti burn out zoną;

surinkti daugiau kaip 200 dalyvių (automobilių ir motociklų);

užsakyti gera orą J

Kviečiu tuos, kuriems rūpi amerikinių automobilių ir motociklų judėjimas Lietuvoje, jungtis į American Spirit 2014 organizavimą. Reikalinga pagalba populiarinant renginį, reikalingos naujos idėjos renginiui, bus reikalinga fizinė pagalba. Svarbią užduotį reikės išspręsti dar šiais metais, tai yra renginio finansavimas. Laukiu entuziastų laiškų el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Ačiū visiems susirinkusiems! Ačiū visiems prisidėjusiems! Kartu mes galime daugiau!

American Spirit šerifas Aleksandras Palivonas

American Spirit rėmėjai

 sonax-vector-logo          

    

       

    

   

     

 

American Spirit komitetas

 

image.jpeg 

 

SFbBox by psd to html