AMERICAN SPIRIT 2022 Liepos 29 - 30d.

Kalba - Language


„American Spirit“ 2021 dalyvio akimis

O buvo savaitgalis... Pralėkė lyg viena akimirka ir liko ilgam atmintyje ir širdyje. Kalbu apie laukinį renginį, American Spirit 2021, kuris vėluotą savaitgalį praūžė lyg uraganas ir  džiugino pajūrio gyventojus ir svečius.

Ne pirmi metai atvykstu į renginį. Praėjusiais metais nuoširdžiai bijojau, kad dalyviai pabijos viruso, o šiemet naujos renginio vietos. Tačiau eilinį kartą įsitikinau, kad svarbiausia yra renginio dvasia. Dvasia, kuri iškart apsigyvename kiekviename iš mūsų nors kartą sudalyvavus šiame renginyje, kuri apjungia visus amerikietiškos technikos mėgėjus ir mylėtojus. Šiais metais renginys vyko Šventosios upės vingyje. Turėjome milžinišką teritoriją, kurioje vietos užteko visiems – dalyvių amerikietiškiems automobiliams, batutams, šokiams, futbolui ir atvykusių žiūrovų automobiliams. 

Seniai matyti veidai, seniai girdėtas juokas, žėrinčios dalyvių akys, pamačius vienas kitą, šilti apsikabinimai bei rankų paspaudimai. Prisiminimai apie prabėgusius metus ir nekantrus laukimas naujų įspūdžių ir pramogų. Taip pat labai džiugu, kad šiemet sulaukėm naujų dalyvių, kurie renginyje dalyvavo pirmą kartą, jų būryje buvo suomių, estų ir latvių bei tikrų tikriausias amerikietis atriedėjęs savo Camaro. Šiemet Amerikos ambasados Lietuvoje vardu renginį iškilmingai pradėjo majoras Thomas J. Ray, atstovaujantis Pensilvanijos nacionalinę gvardiją, kuris po iškilmingos kalbos kartu su visa šeima pasivėžino mūsų šeimos mylimu ir puoselėjimu Jeep Willys. 

Ar tau kada pašiurpsta oda klausant muzikos? Man kailis nubėga pagaugais išgirdus V8 katilo burbuliavimą. Šiemet akį traukė ryškiaspalviai Mustang, pašėlę Challenger, įspūdingų formų ir iškilimų Buick, nesuvokiamo ilgio Cadillac, pašėlę ir „nusirovę“ Hot Rod ir begalė kitų amerikietiškų grožybių. O ar kada matei Burn Out? Kai mašinos riaumoja apsipylusios dūmais, kai svylančių padangų kvapas ir iki raudonumo įkaitę stabdžių diskai prikausto žvilgsį? Tačiau dūmais pasipylė automobiliai ne tik Burn Out metu, bet ir automobiliai „sudainavę“ paskutinę variklio dainą ir išleidę paskutinį garsą. Ar atspėtumėte per kiek laiko gali „užkalti“ variklis? Varžėsi trys automobiliai iš kurių buvo išleisti visi tepalai ir skysčiai. Automobiliai buvo užvesti ir buvo leista jiems dirbti iki kol varikliai užsikirs. 

Dalyviai pasipuošę kaubojiškomis skrybėlėmis trypė su šokių grupės „Kometa“ merginomis, kurios sukosi Country ritmu. Dalyviai spardė kamuolį didžiojo stalo futbolo turnyre. O troškulį malšino “RC kola“ ir „Žalia giria“. Tėveliai ir mažieji dalyvavo stumiamos mašinėlės varžybose. Tradiciškai vyko konkursas „Aš ir mano automobilis“, kur dalyviai pasakojo apie meilę savo automobiliui. Kaip ir kasmet buvo renkami Best of Show geriausieji. Amerikietiškos grožybės riedėjo Šventosios gatvėmis ir džiugino praeivius parodos metu.

Kaip ir kiekvienais metais nė vienas dalyvis nebuvo užmirštas, buvo išdalyta begalė dovanų ir prizų. 

Galiu pasakyti, kad šiemet Palangai lieka nubraukti ašarą, kad toks stulbinantis renginys vyko Šventojoje, tačiau dalyviai jos nepamiršo, pavieniai vis užsukdavo nudžiuginti ir Palangos gyventojus ir svečius savo amerikietiškos technikos grožybėmis. 

Neliūdėk, jei šiemet nespėjai. Turi metus laiko pasiruošti ir nublizginti savo mažulę. Gali net neabejoti, kad kitais metais varikliai riaumos dar garsiau, o padangos cyps kaip niekad, nes kitąmet jau penkioliktas „American Spirit“ renginys. Tai ką? Ruoškis ir susitinkam kitąmet!

Emilė

“American Spirit” komanda dėkoja Emilei už nuoširdžias emocijas, pasidalintus įspūdžius ir laukia kitais metais!

American Spirit rėmėjai

 sonax-vector-logo          

    

       

    

   

     

 

American Spirit komitetas

 

image.jpeg 

 

SFbBox by psd to html